GS8342Q36BGD-357I
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
GS8342Q36BGD-357I
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 36Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FPBGA (13x15)
Memory Type : Volatile
Mfr : GSI Technology Inc.
Clock Frequency : 357 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 1M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Technology : SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II
Base Product Number : GS8342Q
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FPBGA
Contact Now
SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II Memory IC 36Mbit Parallel 357 MHz 165-FPBGA (13x15)