CY7C1543V18-333BZC
Contact Now
CY7C1543V18-333BZC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 333 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 4M x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, QDR II
Base Product Number : CY7C1543
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 72Mbit Parallel 333 MHz 165-FBGA (15x17)