CY7C2644KV18-333BZI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY7C2644KV18-333BZI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 144Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 333 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 4M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, QDR II+
Base Product Number : CY7C2644
Memory Format : SRAM
Contact Now
SRAM - Synchronous, QDR II+ Memory IC 144Mbit Parallel 333 MHz 165-FBGA (15x17)