CY7C1670KV18-550BZXC
Contact Now
CY7C1670KV18-550BZXC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 144Mbit
Product Status : Active
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-FBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 550 MHz
Voltage - Supply : 1.7V ~ 1.9V
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 4M x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, DDR II+
Base Product Number : CY7C1670
Memory Format : SRAM
Contact Now
SRAM - Synchronous, DDR II+ Memory IC 144Mbit Parallel 550 MHz 165-FBGA (15x17)