AT25SF041B-MHD-T
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
AT25SF041B-MHD-T
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI - Quad I/O
Write Cycle Time - Word, Page : 50µs, 800µs
Supplier Device Package : 8-UDFN (5x6)
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Renesas Design Germany GmbH
Clock Frequency : 108 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 3.6V
Package / Case : 8-UDFN Exposed Pad
Memory Organization : 512K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TC)
Technology : FLASH - NOR
Base Product Number : AT25SF041
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8UDFN
Contact Now
FLASH - NOR Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 8-UDFN (5x6)