CY7C1484BV25-250AXI
Contact Now
CY7C1484BV25-250AXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x20)
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 250 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 3 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 2M x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1484
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PAR 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 250 MHz 3 ns 100-TQFP (14x20)