IS61VPS204836B-250M3L
Contact Now
IS61VPS204836B-250M3L
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 72Mbit
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 165-LFBGA (15x17)
Memory Type : Volatile
Mfr : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Clock Frequency : 250 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 2.8 ns
Package / Case : 165-LBGA
Memory Organization : 2M x 36
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : IS61VPS204836
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 250 MHz 2.8 ns 165-LFBGA (15x17)