TE0712-02-200-1I
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Obsolete
Package : Bulk
Series : TE0712
Connector Type : Samtec LSHM
Size / Dimension : 1.970" L x 1.570" W (50.00mm x 40.00mm)
Mfr : Trenz Electronic GmbH
Module/Board Type : FPGA Core
Base Product Number : TE0712
Co-Processor : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 1GB
Speed : 200MHz
Core Processor : Artix-7 A200T
Flash Size : 32MB
Description : IC MOD ARTIX-7 A200T 200MHZ 1GB
Contact Now
TE0712 Embedded Module Artix-7 A200T 200MHz 1GB 32MB