TMS320C6413GTSA500
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
TMS320C6413GTSA500
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 288kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : TMS320C6410/12/13/18
Clock Rate : 500MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 288-FCBGA (23x23)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case : 288-BBGA, FCBGA
Interface : Host Interface, I²C, McASP, McBSP
Voltage - Core : 1.20V