ISPLSI 2064A-125LJN84
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Number of Macrocells : 64
Product Status : Obsolete
Digi-Key Programmable : Not Verified
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : ispLSI® 2000A
Mfr : Lattice Semiconductor Corporation
Supplier Device Package : 84-PLCC (29.31x29.31)
Voltage Supply - Internal : 4.75V ~ 5.25V
Number of Gates : 2000
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Number of Logic Elements/Blocks : 16
Programmable Type : In System Programmable
Package / Case : 84-LCC (J-Lead)
Number of I/O : 64
Base Product Number : ISPLSI 2064A