DS1000-300
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
DS1000-300
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines
Function : Nonprogrammable
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Number of Taps/Steps : 5
Series : -
Available Total Delays : -
Supplier Device Package : 14-PDIP
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Delay to 1st Tap : -
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Independent Delays : 1
Description : DS1000 5-TAP SILICON DELAY LINE
Contact Now
Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 14-DIP (0.300", 7.62mm)