LMK62E2-100M00SIAT
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
LMK62E2-100M00SIAT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Supplier Device Package : 6-QFM (7x5)
Mfr : Texas Instruments
Current - Supply : 95 mA
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Package / Case : 6-SMD Module
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Frequency : 100MHz
Type : Clock Oscillator
Base Product Number : LMK62E2
Description : IC OSC CLOCK 100MHZ 6QFM
Contact Now
Clock Oscillator IC 100MHz 6-QFM (7x5)